Cyfrowa Gmina – kwalifikowalność e-usług

Konrad Szincel

15 listopada 2021

8 minut czytania

W ramach projektu React-EU wystartował program wsparcia dla samorządów pod nazwą “Cyfrowa Gmina”. Jest to wsparcie finansowane z Funduszy Europejskich, które kierowane jest do wszystkich gmin w Polsce (miejskich, miejsko-wiejskich oraz wiejskich). Nabór wniosków do programu prowadzony jest przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. 

Pomoc w cyfrowym rozwoju gmin

Dotacja dla gmin jest odpowiedzią na problem, który uwidocznił się w trakcie pandemii COVID-19, kiedy przemieszczanie się i kontakty osobiste zostały ograniczone, a codzienność większości z nas została przeniesiona do świata cyfrowego. Z problemem tym musiały się zmierzyć również samorządy, dla których komunikacja z mieszkańcami jest niezwykle ważna. Nie każda gmina posiadała wystarczające zasoby finansowe, sprzętowe a także szkoleniowe, aby sprawnie przenieść swoją działalność w tryb zdalny. Program “Cyfrowa Gmina” ma pomóc rozwiązać problemy wynikające z ograniczeń sprzętowych, podnieść kompetencje cyfrowe użytkowników oraz usprawnić procesy w jednostkach samorządu terytorialnego przy użyciu cyfrowych rozwiązań. To szansa na rozwój dla dużych gmin, jak i tych, których budżety są niższe, a rozwój technologiczny odkładany był na dalszy plan. 

Minimalna wysokość grantu to 100 tysięcy złotych

Budżet dofinansowania w pierwszym naborze wyniósł ponad 178 milionów złotych i mogły w nim wziąć udział 733 gminy z całej Polski. Wsparcie na jakie mogą liczyć gminy w ubiegłych i dalszych turach programu “Cyfrowa Polska” to grant w minimalnej wysokości 100 tysięcy złotych, aż do 2 milionów złotych, w zależności od wielkości i zamożności danej gminy. 

Bezpłatne szkolenie online

Doskonale wiemy jak wiele pytań wiąże się z nowym projektem oraz złożeniem wniosku o dotację. W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatne szkolenie dotyczące programu “Cyfrowa Gmina”, na które można zapisać się klikając TUTAJ

Szkolenie będzie miało formę webinaru. W trakcie spotkania omówimy najważniejsze kwestie związane z projektem – zasady i regulamin naboru, harmonogram, składanie wniosków oraz jak wypełnić wniosek i co można kupić za dofinansowanie.

Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o zapis poprzez LINK

Subskrybuj blog

Otrzymuj nowe wpisy bezpośrednio na swojego maila